Header Ads

Pokretna izložba “Muzej Allahovog Poslanika“
Dana 12.12.2016. godine učenici šestih razreda naše škole (njih 15) su u pratnji nastavnika Mirzeta Ibrića, Mare Kobaš i Ernada Tokalića posjetili Pokretnu izložbu „Muzej Allahovog Poslanika“ u zgradi Ruždija medrese u Brčkom.

Ova izložba u Brčkom je organizovana kao dio manifestacije "Ti si ruža džennetska" koju Medžlis islamske zajednice u Brčkom organizuje povodom dana rođenja posljednjeg Allahovog Poslanika Muhammeda a.s.

Naši učenici su imali priliku vidjeti 33 panoa na kojima su prikazani mnogi detalji  iz života Poslanika Muhammeda a.s., makete Poslanikove kuće, džamije i cijele Medine te dokumentarne filmove na bosanskom jeziku.
Posjeta izložbi je trajala 45 minuta uz pratnju stručne osobe za sva pojašnjenja i eventualna pitanja.

Svi učenici su bili oduševljeni onim što su vidjeli i čuli nakon čega su se uz pratnju nastavnika vratili u prostorije svoje škole.