Header Ads

Pripreme za takmičenja u punom jeku
Piše: Novinarska sekcija Četvrte osnovne škole Brčko

U subotu, 24. 3. 2018. godine u našoj školi održat će se takmičenja iz Engleskog jezika, Srpskog, Hrvatskog, Bosanskog jezika i književnosti, Biologije i Geografije te iz sportskih disciplina: rukometa i košarke.


Sportska takmičenja održat će se u fiskulturnim salama OŠ Klanac i Ekonomske škole s početkom u 10h, a učestvovat će ukupno 191 učenik, dok će ostala takmičenja u prostorijama naše škole početi u 9h i učestvovat će 220 učenika.

Nestrpljenje je sve veće, stoga smo razgovarali sa Anastasijom Stokanović XI.2 koja će zajedno sa još tri učenice, predstavljati našu školu na takmičenju iz Srpskog jezika:

Novinarska: Koliko dugo ste vježbali za takmičenje?

Anastasija: Za takmičenje smo se spremali od samog početka školske godine, tačnije čim smo saznali da će se ove godine održavati za devete razrede. U početku smo se na dodatnim nastavama okupljali jednom sedmično, ali kako se takmičenje približavalo sastajali smo se po dva, tri puta.

Novinarska: Imaš li tremu?

Anastasija: Pa, nastavnica nam je rekla da smo dosta uznapredovali i da se sav trud i rad zaista isplatio. I ja bih se složila s njom. Mislim da nema potrebe za tremom i da trebamo otići i pokazati svoje znanje.

Postavili smo par pitanja i Strahinji Lojpur, učeniku koji će nas predstavljati na takmičenju iz Engleskog jezika:

Novinarska: Kako se osjećaš pred takmičenje?

Strahinja: Pa dobro, uopšte nisam pod stresom.

Novinarska: Šta misliš, koji ćeš plasman ostvariti?

Strahinja: Nisam siguran da li ću biti u prvi, ali znam da neću biti među posljednjima.

Par informacija o takmičenju iz Hrvatskog jezika dala nam je i nastavnica Karolina Lozančić:

Novinarska: Koliko učenika će predstavljati našu školu na takmičenju iz hrvatskog jezika?

Nastavnica Karolina: Mi za Hrvatski jezik imamo jednu učenicu, Anđelinu Kvesić iz devetoga razreda, a nadamo se da će do sljedeće godine našu školu predstavljati više učenika.

Novinarska: U kojim učionicama će se održati takmičenje?

Nastavnica Karolina: Ove godine nemamo učionicu hrvatskog jezika, tako da ćemo održavati u učionicama koje su slobodne.

I za kraj, jedino što nam je ostalo jeste da poželimo svu sreću kako našim tako i učenicima drugih osnovnih škola.