Header Ads

"Školska i vršnjačka medijacija u Bosni i Hercegovini" - PROJEKAT
U implementaciji ITF-a (Ustanova za jačanje ljudske sigurnosti) i ECDR-a (Europskog centra za rješavanje sporova), te Ministarstva vanjskijh poslova Republike Slovenije, u Brčkom se počeo izvoditi projekt "Školska i vršnjačka medijacija u Bosni i Hercegovini" u kojem je i naša škola uzela aktivno učešće. Školski psiholog i dva nastavnika naše škole su, do sada, prošli dva dijela treninga za školske medijatore, a od početka tekuće školske godine, oni obučavaju učenike da postanu vrsni vršnjački i školski medijatori. Danas je grupa školskih medijatora ugostila gosp. Jerneja Šoštara, međunarodnog eksperta za medijaciju, vrsnog stručnjaka i trenera, te školske medijatore iz Druge osnovne škole, Jasmina Ibrahimovića, Snežane Lukić i Vlado Simić. Posjeta je bila i više nego uspješna i ugodna, učenici su pokazali svoje dosadašnje znanje i vještine na polju medijacije, bili su znatiželjni, puni pitanja i pozitivnih utisaka. Još jedan uspješan dan je iza nas!