Header Ads

DAN UČITELJA"OBRAZOVANJE JE NAJMOĆNIJE ORUŽJE KOJE SE MOŽE ISKORISTITI ZA MIJENJANJE SVIJETA" 
NELSON MANDELA


Svjetski dan učitelja/nastavnika obilježava se svake godine 5. oktobra, a taj dan je prilika da se pokaže da je rad učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva, te da se kao takav i cijeni.

Direktor naše škole, gospođa Zumka Grabus, istakla je da je obilježavanje Dana učitelja prilika da se ukaže na važnost rada svih učitelja i nastavnika te njihov uticaj na razvoj društva u cjelini, kao i da se naglasi važnost te profesije, ali i samog obrazovanja čiji su oni nosioci.Učenici petog razreda naše škole na veoma maštovit način obilježili su Dan učitelja. Samoinicijativno su iznenadili učiteljicu Jasnu i uručili joj plakat posvećen njoj. Također su pokušali predstaviti učitelje naše škole na panou.